Časté dotazy

s5 logo

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. +420 608 800 009+420 608 800 009

Časté dotazy

Jak vypadá dárkový certifikát? A čím se lišíte od konkurence?

Během chystání balónu se rozhlížíte po krajině, povídáte si s letuškou, nemusíte se o nic starat, poté nastoupíte do koše ke zkušenému pilotovi, který je i instruktorem, tudíž o nedostatek zkušeností nemusíte mít obavy. Během letu se Vám pilot snaží co nejvíce podmanit, abyste z letu měli jen ty nejhezčí zážitky, po přistání probíhá slavnostní ceremoniál, při němž jste pasováni na novodobou šlechtu. A jelikož šlechta potřebuje služebnictvo, tak Vás naše posádka pohostí občerstvením a pilot Vám na památku vypíše křestní list.

Vzduchoplavební lístek pro děti Vzduchoplavební lístek pro dospělé

Kdy a jak se létá, jak let probíhá?

Křestní listLétáme v každém ročním období, lety jsou ovšem závislé na počasí. Mezi faktory ovlivňující vzlet i průběh letu patří především rychlost větru (konstrukčně max. do 7,5 m/s, ale pro pasažérské létání 4 m/s), bouřková činnost, četnost srážek, v některých případech mlha či nízká oblačnost, blíže o letových podmínkách rozhoduje pilot po konzultaci s meteorologickou stanicí.

Mám letenku, jak postupovat?

Zavolejte jednoduše na naše telefonní číslo +420 608 800 009 nebo nás kontaktujte prostřednictvím e-mailu na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. , společně vybereme vhodný termín a domluvíme si bližší informace k místu startu a plánovanému setkání. Privátní lety - samostatný let - jedna, dvě osoby, malá rodina blížší informace v sekci ceny a typy letenek.

Kde létáte?

Létáme po celé ČR, takže nemusíte mít obavu, že bychom se nepřizpůsobili. Pravidelně startujeme z Ostravy, Šumperku, Konopiště, Karlštějna, Lednicko-Valtického areálu, Českého Ráje, Brna, Olomouce, či dle individuálního přání zákazníků.

Seznam pravidelně létaných lokalit naleznete v záložce Odkud létáme?

Co s sebou a co na sebe?

Fotoaparát, videokameru, náhradní baterie, přátele, dobrou náladu. Oblečení doporučujeme sportovnější, jelikož nikdy nevíme, kde přistaneme, ovšem nic nebrání tomu, abyste si vzali na sebe svůj denní oděv, hlavně ať se jedná o oblečení, ve kterém se cítíte příjemně.

Let balonem od HaBalon.czLet balonem od HaBalon.czLet balonem od HaBalon.cz

Co všechno bude vidět?

Létáme ve výškách cca 150-600 metrů nad zemí. Je to proto, abyste si mohli prohlédnout všechny detaily a třeba i zavolali dolů na "domorodce", kteří se budou více než obvykle podobat malým mravenečkům v obrovském mraveništi. Na přání pasažérů může pilot vystoupat i do větších výšek, abyste se mohli pořádně porozhlédnout po krajině.

Rychlost plavby balonu je závislá na vzdušných proudech a to znamená, že průměrně létáme asi 10 - 15 km/h.

Let balonem od HaBalon.czLet balonem od HaBalon.czLet balonem od HaBalon.cz

Cena letenky se mi zdá docela vysoká, chci se zeptat, z čeho se skládá a za co tedy platím?

Cena letenky se skládá z mnoha faktorů a vždy záleží na velikosti balonu a počtu pasažérů v něm přepravovaných. Pro zjednodušení výpočtu uvádíme cenu při čtyřech pasažérech v balonu. Níže uvedené položky jsou vždy vyčísleny na celý let.

  • Pořizovací cena balónu dle velikosti: 1 000 000 – 1 500 000,-Kč
  • Nálet, který balón během své existence zvládne: 300 – 400 hodin
    • Jednoduchým výpočtem zjistíme amortizaci balonu na let: 4 000 - 5 000,-Kč
  • Školená obsluha zabezpečující samotný let: 4 500 - 5 400,-Kč
  • Spotřeba plynu na let: 2 500 - 3 500,-Kč
  • Nafta + amortizace auta, vozíku, ventilátoru: 1 500 – 2 000,-Kč
  • Občerstvení: 1 000,-Kč
  • Pojištění pasažérů, zajištění provozování, opravy balónu: 800,-Kč
  • Upomínkové předměty: 200,-Kč

Pokud sečteme tyto položky, získáme velmi hrubý odhad nákladů na jeden 60 minutový let balonu se čtyřmi pasažéry. Pokud chceme získat cenu za letenku, vydělíme celkové náklady cca 16 450,- Kč čtyřmi a získáme sumu 4 112,- Kč.